Zpět

Mgr. Karel Marek

bankovní analytik, velitel dětského oddílu Royal Rangers
(KDU-ČSL)
manžel, šťastný otec čtyř dcer, 42 let

Vzdělání a zaměstnání

Dětství jsem prožil s rodiči v Králíkách na úpatí Orlických hor a Jeseníků. Středoškolská studia jsem absolvoval na gymnáziu v Hradci Králové. Poté jsem v Praze vystudoval ekonometrii na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy, kde jsem mimo jiné působil ve Studentské komoře Akademického senátu. Od roku 2000 pracuji v expertních či manažerských pozicích na centrálách různých bank.

Lysá a já

Po svatbě jsme s manželkou hledali město blízko Prahy, které by bylo příjemné pro život rodiny. Naše volba padla na Lysou nad Labem, kde žijeme již 16 let. Prožili jsme zde mnoho hezkého, ale vidíme i spoustu věcí, které by mohly fungovat lépe. Pět let jsem byl předsedou společenství vlastníků v panelovém domě, kde jsme bydleli. Spolu s dalšími členy výboru SVJ se nám podařilo získat několikamilionovou dotaci a dům kompletně opravit.

Nyní bydlíme v rodinném domě v Litoli. Jako předseda školské rady tamní základní školy TGM aktivně usiluji o realizaci výstavby nové tělocvičny pro tuto školu, která bude přínosem pro celou Litol. S hospodařením a fungováním našeho města se během posledního volebního období seznamuji jako člen finančního výboru zastupitelstva města.

Záliby a zájmy

Ve volném čase se spolu s manželkou věnujeme práci s dětmi a mládeží v mezinárodní křesťanské organizaci Royal Rangers. V roce 2012 jsme v Nymburce založili její 34. přední hlídku, která se po třech letech rozrostla o samostatnou přední hlídku v Milovicích. Spolu s týmem vedoucích připravujeme každotýdenní schůzky, víkendové akce a letní tábory.

Proč mě Lysá baví?

Baví mě spojovat různé lidi, budovat nové věci a měnit svět kolem nás.

A proto mne baví Lysá – dává mi možnost společně s mnoha skvělými lidmi proměňovat místo, kde žijeme.