KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Stanovisko zastupitele Jana Buriana k situaci na radnici
Zpět

Stanovisko zastupitele Jana Buriana k situaci na radnici

Přidáno 5. 11. 2015
Vážení spoluobčané,
v úterý 3. listopadu 2015 na mimořádném zasedání zastupitelstva města Lysá nad Labem proběhlo hlasování o odvolání starosty Jiřího Havelky (ODS), což bylo jediným bodem programu. Na žádost ODS se uskutečnilo tajnou volbou. Pro odvolání starosty bylo 7 zastupitelů – chyběl tedy jeden hlas, aby se nám, Kulturně! a Lysé v pohybu podařilo prosadit tento záměr. Čtyři zastupitelé se zdrželi hlasování a pro setrvání J. Havelky v pozici starosty tedy hlasovali jenom 4 zastupitelé.

Po oznámení výsledků volby se místostarosta Petr Eliška (Kulturně!), já (KDU-ČSL a nezávislí) a radní Jan Krumpholc (Lysá v pohybu) vzdali funkce radního, což je jen logický důsledek našich předchozích kroků.
Důvodem k odvolání starosty J. Havelky byla naprostá neochota ODS vyjít vstříc koaličním partnerům, kteří po ní ve smírčím řízení žádali, aby na funkci starosty nominovala někoho jiného, protože přístup i chování pana Havelky prakticky znemožňovaly koaliční spolupráci a brzdily další rozvoj města. (Podrobnější informace naleznete na www.lysanadlabem.kdu.cz nebo na www.facebook.com/kducsllysanadlabem.)
Svoji roli nadále vidím jako zastupitel, který podporuje správné a čisté věci, bez ohledu na jejich předkladatele.

Děkuji za podporu!

Jan Burian
zastupitel za KDU-ČSL a nezávislí